AIP US świadczy usługi dla studentów, absolwentów, pracowników uczelni w zakresie:

  • wsparcia założycielskiego
  • wsparcia infrastrukturalnego
  • wsparcia biznesowego.

Działalność AIP US skupia się na tym, aby dostarczyć zainteresowanym jak najwięcej praktycznej wiedzy i dobrych przykładów z obszaru rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej. Wiedza ta jest bardzo pomocna w pierwszej fazie prowadzenia własnej firmy.

Masz ciekawy pomysł na swój własny biznes? Chciałbyś go zrealizować, ale odczuwasz brak dostatecznego przygotowania, brak środków pieniężnych, czy masz może obawy przed rozpoczęciem własnej działalności? Przyjdź do nas! Dowiesz się, w jaki sposób Twoje marzenia o własnym biznesie mogą stać się rzeczywistością. Przy pomocy Inkubatora studenci mogą bez wielkich nakładów finansowych założyć własną firmę, która za kilka lat może stać się potężnym przedsiębiorstwem, stwarzającym nowe miejsca pracy.

Osoba zainteresowana prowadzeniem firmy może uzyskać następujące formy pomocy:

  • zarejestrowanie działalności gospodarczej wraz z adresem siedziby firmy oraz prawem używania nazwy „Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości US”,
  • korzystanie z zaplecza technicznego (dostęp do internetu, rzutnika multimedialnego), z sali konferencyjnej znajdującej się na terenie AIP US,
  • usług sekretariatu,
  • doradztwa w zakresie tworzenia własnej firmy oraz doradztwa bieżącego w trakcie trwania okresu inkubacji,
  • informacji na temat pozyskania funduszy na inwestycje (fundusze państwowe, samorządowe, UE, venture capital, anioły biznesu, kredyty komercyjne),
  • promocję w mediach społecznościowych i za pośrednictwem współpracujących z nami instytucji,
  • organizację konferencji, spotkań, targów promujących firmy działających w Inkubatorze,
  • newsletter,
  • szkolenia tematyczne oraz doradztwo indywidualne m. in. z zakresu autoprezentacji, zarządzania, prawa gospodarczego, marketingu, pozyskiwania środków pomocowych i inne,
  • pomoc w nawiązywaniu współpracy gospodarczej, poszukiwaniu partnerów gospodarczych.

 

 

 

Coworking (też co-working, z ang. praca razem) daje możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy na wynajmowanej powierzchni, najczęściej biurowej, wykorzystywana głównie przez tak zwanych freelancerów.

W ostatnich latach obserwowany jest dynamiczny rozwój sektora powierzchni coworkingowych. Ich zaletą są m.in. niższe niż w przypadku „tradycyjnych” biur ceny wynajmu i możliwość współpracy z innymi działającymi w tej samej lokalizacji przedsiębiorcami.

O naszym coworkingu w kilku Q & A

Coworking, czyli co?

Celem prowadzenia Coworkingu jest umożliwienie rozwoju przedsiębiorczości poprzez zapewnienie Użytkownikom przestrzeni do kreatywnej i innowacyjnej pracy, w tym rozwijania pomysłów biznesowych, jak również umożliwienie nawiązywania kontaktów, wymiany doświadczeń i pomysłów pomiędzy Użytkownikami Coworkingu.

Kto może korzystać z coworkingu?

Beneficjent AIP US, czyli osoba, która zawarła Umowę o świadczenie pomocy w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego.

Gdzie jest zlokalizowany coworking?

Coworking AIP US znajduje się na ul. Cukrowej 12, pok. 235, 71 – 004 Szczecin, w budynku SERVICE INTER-LAB Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług.

Kiedy można korzystać z coworkingu?

Z Coworkingu Użytkownicy mogą korzystać w dni powszednie od godz. 8.00 do 15:00.

Osoby zainteresowane nieodpłatnym skorzystaniem z Coworkingu w okresie wskazanym przez Inkubator, muszą dokonać rezerwacji terminu pod numerem tel. 91 444 3685.

Jak można zarezerwować miejsce w coworkingu?

Rezerwacji dokonuje się dzwoniąc do AIP US tel. 91 444 3685. Rezerwacja jest ważna po potwierdzeniu jej przez pracownika Inkubatora.

Jakie są zasady korzystania z coworkingu?

Zasady porządkowe zostały szczegółowo opisane w § 5. Regulaminu korzystania z Coworkingu w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego, który jest dostępny tutaj >>>

Beneficjenci Inkubatora mogą również korzystać z oferty Partnerów współpracujących z AIP US.  Na preferencyjnych warunkach oparta jest również współpraca pomiędzy Beneficjentami Inkubatora  świadczącymi różnego rodzaju usługi.




  • Kontakt

    Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

    Uniwersytetu Szczecińskiego